Lx manual

From Tučňák Wiki
Revision as of 10:21, 22 September 2009 by Root (talk | contribs) (lx.err)
Jump to: navigation, search
  1. Stáhni a nainstaluj LxInstall-1.xx.exe. Ponech výchozí adresář c:\lx. Ten bude základním adresářem pro práci s programem.
  2. Vytvoř adresář ok. Do něj nakopíruj logy stanic, které se účastní vyhodnocení. Logy s PSect=CHECK budou automaticky použity jako check logy i když jsou v tomto adresáři.
  3. Vytvoř adresář check. Do něj nakopíruj check logy.
  4. V adresáři c:\lx spusť příkaz cmd (příkazovou řádku)
  5. Spusť lx.exe.
  6. Prohlédni si výpis programu.
  7. Veškeré výstupy jsou v adresáři errors. Prohlédni si všechny soubory, případné chyby oprav a opakuj od spuštění programu.

Tipy pro kontrolu

lx.err

CHECK/1_OM8MM.edi: 61 QSOs loaded but 63 claimed

Prohlédni si deník. Pokud spojení chybí někde uprostřed, je to OK. Chybí-li na konci nebo jsou v deníku nesmysly, požádej stanici o opakované zaslání.

OK/1_OK1AUK.edi: Incorrect file format

Prohlédni si deník. Je-li deník v jiném formátu, je to nedodržení podmínek. Můžeš stanici diskvalifikovat nebo ji požádat o zaslání deníku ve správním formátu.

OK/1_OK1CVX.edi: PSECT= invalid category

Klasický problém stanice, která i přes léta osvěty neumí vyplnit kategorii. Můžeš stanici diskvalifikovat nebo se pokusit kategorii uhodnout a doplnit. U Check logů lze ignorovat.

CHECK/1_F6HPP_P.edi: can't find dxcc for call 2EONEY

Překlep operátora, místo nuly je písmeno O. Jeho chyba, přijde o body. Pokud by se chyba hlásila pro prokazatelně správnou značku, je chyba v programu nebo v nastavení (konfigurace, cty.dat), kontaktuj autora programu.

! Error opening forced bad callsigns file calls     .bad

Chyba v lx.cfg (1.39 a možná starší), oprav konfigurák.