Čínské měřidlo PAEM-031

From Tučňák Wiki
Revision as of 09:31, 25 October 2016 by Root (talk | contribs)
Jump to: navigation, search

Na Aliexpressu člověk najde spoustu zajímavých hraček. Mě zaujalo měřidlo, které na podsvíceném displeji zobrazuje napětí, proud, výkon a energii. Oficiální typ je PAEM-031, ale na Plošňáku je PZEM-031.

Název u prodejce je DC 20A LCD Combo Meter Voltage Current KWh Watt Car Battery Pannel Power Monitor Free Shipping.

Deklarované parametry

  • Napětí: 6.5-100V DC
  • Proud: 0-20A
  • Výkon: 0-200W
  • Rozměry: 89.6*49.6*24.4 mm(
  • Displej: 51*30mm

Moje postřehy

Ještě před koupí mě zaujal krásný displej. Opravdu je hezký, pěkně ostrý a čitelný. Bohužel je orientovaný na "šestou hodinu", neboli je určený pro pohled zespoda. Zleva i zprava je také čitelný bez problémů, ale shora je to bída. Bude-li zabudovaný do čelního panelu a přístroj bude ležet na stole, budete muset dávat hlavu dolů.

Další věc, kterou bych vytknul, je pomalá frekvence změn na displeji. Zatím jsem nastavoval jen proud pro test bočníku. Nastavit se nakonec dá, ale je to zdlouhavé. Možná by pomohlo přetaktování, nevím, časem asi vyzkouším.

Já modul koupil pro použití ve známém laboratorním zdroji 0-30V/2mA-3A. Očekával jsem, že půjde oddělit napájení od měření napětí (půjde) a že půjde skloubit měření proudu zdroje a modulu (to také půjde, bočník v modulu má 2mΩ, úbytek vychází cca 10mV).

Fotky

Na to, že jsou pořízené večer mobilem, nejsou zas až tak hrozné:

Strana displeje
Strana SMD
Strana SMD se sundanou svorkovnicí
20 ampér? No nevím...
Zajímavá část schématu zapojení

Datasheet

File:Sd8103.pdf