Changes

Jump to: navigation, search

Zimní QRP závod 2010

909 bytes added, 07:31, 9 February 2010
/* 2m */
Dvoumetr začal studenou sprchou. Naštěstí vzhledem k -6 °C jen obrazné. Po přepnutí na 144 MHz mám rušení po celém pásmu. Napadá mě CDMA. USB letí ven, ale nic. Bojím se nejhoršího. Vypínám UPS a na pásmu je náhle jen známé chrochtání, jak jsem naladěný kousek od silné stanice. Takže zaklapnout notebook, vytáhnout sešit a návrat do pravěku. Propiska v mrazu nepíše, ale vzpomínám si na vtip o ruských kosmonautech a nacházím v loketní opěrce obyčejnou tužku Made in IKEA. Jsem zachráněn.
Volám výzvu a hned přichází Pavel MCS. Následují ho další, zhruba celou první hodinu a čtvrt dělám spojení cca co dvě minuty. Jen bohužel dost blízké stanice. Pak asi někdo cvakl vypínačem a stanice asi došly. Střídám CW a SSB výzvu, zkouším vyhledávat. Málo platné, za poslední třičtvrtěhodinu jsem dělal jen čtyři spojení. Na konci závodu mám 35 spojení ODX mám DO7DU 222 km.
[[Image:ZQRP2010_2m.png]]
TODOBalím si svoje saky paky, mezitím startuju auto, protože i přes přezdívku Tučňák mám raději teploty nad nulou. Náladu mám přesto na bodu mrazu, čekal jsem více stanic. Z toho mě naštěstí v pondělí vyvedl [http://www.ok1mcs.net/index.php?text=111-zimni-qrp-contest Pavlův] článek, kde deklaruje jen o 10 QSO víc. Vzhledem k jeho operátorským schopnostem a devíti elementům navíc to tedy nakonec nevypadá tak zle.  Náměty pro zlepšení? Anténa s větším ziskem, svod s menším útlumem a hlavně vyzkoušet si zapnout všechno dohromady :-) Na slyšenou zase někdy příště se těší Láďa, OK1ZIA
1,972
edits